verinokta
CANLI
TÜİK İşgücü İstatistikleri·Bülten 57999

2026 TÜİK İşsizlik Oranı: Aylık İstihdam ve İşgücü Verisi

15 ve daha yukarı yaşta mevsim etkisinden arındırılmış son oranlar: işsizlik %8,1, istihdam %48,3, işgücüne katılma %52,5. Dönem Temmuz 2026.

Temmuz 2026 işgücü oranları

İşsizlik oranı
%8,1· önceki aya göre +0,5 puan
İstihdam oranı
%48,3· önceki aya göre -0,6 puan
İşgücüne katılma oranı
%52,5· önceki aya göre -0,4 puan

İşsiz sayısı 2.860 bin, istihdam 32.362 bin, işgücü 35.222 bin kişidir. Ağustos 2026 bülteni henüz yoktur; sonraki tarih bültende 30 Eylül 2026 olarak yazar.

Boşluk: Ağustos 2026 ve sonrası bu sayfada yok. 25 Eylül 2026 kontrolünde son resmî dönem Temmuz 2026’dır (bülten 57999). Tahmin veya sonraki ay rakamı yazılmamıştır.

Aylık işsizlik, istihdam ve katılma oranı

Mevsim etkisinden arındırılmış, 15+ yaş. Varsayılan pencere Temmuz 2024 – Temmuz 2026.

Görsel Paylaşım Modu

Aylık seri, 15+ yaş

Ocak 2005 – Temmuz 2026. Kişi sayıları bin kişidir. (r) revize ay, 2005-2020 model tahminidir.

Dönemİşsizlik (%)İstihdam (%)Katılma (%)İşsizİstihdamİşgücü
Temmuz 2026%8,1%48,3%52,52.86032.36235.222
Haziran 2026(r)%7,6%48,9%52,92.71032.75035.460
Mayıs 2026(r)%8,1%48,6%52,92.87632.53235.408
Nisan 2026(r)%8,2%48,2%52,52.87132.19935.070
Mart 2026(r)%8,1%48,8%53,02.86932.56535.434
Şubat 2026(r)%8,4%48,4%52,92.96932.30635.274
Ocak 2026(r)%8,1%48,2%52,42.83132.10934.940
Aralık 2025(r)%7,8%48,9%53,02.75132.59435.345
Kasım 2025(r)%8,6%48,8%53,43.07032.49635.566
Ekim 2025(r)%8,5%49,0%53,53.00832.58335.591
Eylül 2025(r)%8,6%48,9%53,53.04932.50435.553
Ağustos 2025(r)%8,5%49,0%53,53.03332.55435.587
Temmuz 2025(r)%8,1%48,9%53,22.85432.45835.312
Haziran 2025(r)%8,7%49,0%53,73.10032.55235.653
Mayıs 2025(r)%8,4%48,9%53,42.97332.42335.395
Nisan 2025(r)%8,6%49,0%53,63.07132.45235.523
Mart 2025(r)%8,0%49,6%53,92.84332.85335.697
Şubat 2025(r)%8,2%48,9%53,22.88232.36935.251
Ocak 2025(r)%8,5%49,4%54,03.03532.68835.723
Aralık 2024(r)%8,6%49,5%54,13.08732.71635.803
Kasım 2024(r)%8,4%49,5%54,13.01232.72435.736
Ekim 2024(r)%8,7%49,4%54,13.11632.65035.766
Eylül 2024(r)%8,5%49,5%54,13.05232.65435.706
Ağustos 2024(r)%8,5%49,4%54,03.02632.59035.616
Temmuz 2024(r)%9,0%49,1%53,93.20032.36235.562
Haziran 2024(r)%9,2%49,0%54,03.27432.31735.591
Mayıs 2024(r)%8,4%50,0%54,63.03032.96035.990
Nisan 2024(r)%8,6%49,3%54,03.05232.47935.530
Mart 2024(r)%8,8%49,7%54,43.14732.68035.827
Şubat 2024(r)%8,6%49,9%54,63.09332.83435.927
Ocak 2024(r)%9,2%48,8%53,83.24132.10135.342
Aralık 2023(r)%8,9%49,2%54,03.16532.30535.470
Kasım 2023(r)%8,9%48,3%53,03.09131.72634.817
Ekim 2023(r)%8,5%48,4%52,82.93331.72334.656
Eylül 2023(r)%9,0%48,4%53,13.12231.71034.832
Ağustos 2023(r)%9,1%48,4%53,23.18631.66734.853
Temmuz 2023(r)%9,4%48,4%53,43.27531.67934.954
Haziran 2023(r)%9,3%48,0%53,03.23731.39734.634
Mayıs 2023(r)%9,5%48,5%53,63.33731.72135.059
Nisan 2023(r)%10,1%48,2%53,73.54731.49235.039
Mart 2023(r)%10,2%47,9%53,33.54231.26234.804
Şubat 2023(r)%10,0%47,9%53,23.46931.22234.691
Ocak 2023(r)%9,7%48,7%54,03.41231.76335.175
Aralık 2022%10,4%48,4%54,03.63931.49535.133
Kasım 2022%10,1%48,4%53,83.53931.47535.014
Ekim 2022%10,3%47,8%53,33.54931.04034.589
Eylül 2022%10,1%47,7%53,13.46330.96834.431
Ağustos 2022%9,8%47,7%52,93.36930.93334.302
Temmuz 2022%10,2%47,0%52,43.46330.42333.886
Haziran 2022%10,2%47,8%53,23.49130.86734.357
Mayıs 2022%10,8%47,7%53,43.73930.76634.505
Nisan 2022%10,8%47,3%53,13.70530.52034.225
Mart 2022%11,2%46,7%52,63.79530.07933.875
Şubat 2022%10,6%46,6%52,13.56029.98433.543
Ocak 2022%11,3%46,7%52,73.81030.02533.835
Aralık 2021%11,0%46,8%52,63.71330.01833.731
Kasım 2021%11,2%46,1%51,93.71529.56433.279
Ekim 2021%11,0%46,5%52,33.69429.76733.462
Eylül 2021%11,3%46,2%52,13.75729.55433.311
Ağustos 2021%12,0%45,3%51,53.94128.91432.855
Temmuz 2021%11,6%45,1%51,03.77928.75732.536
Haziran 2021%11,0%44,9%50,43.52028.55832.078
Mayıs 2021%13,4%43,9%50,74.31327.91632.229
Nisan 2021%13,3%44,8%51,64.36528.42032.785
Mart 2021%12,9%44,8%51,44.19028.38032.570
Şubat 2021%13,2%43,6%50,24.20227.60831.811
Ocak 2021%12,3%44,2%50,43.92527.95131.876
Aralık 2020model%12,6%42,9%49,13.91327.08931.003
Kasım 2020model%13,0%42,9%49,34.05227.01631.068
Ekim 2020model%13,1%42,9%49,44.08027.00431.085
Eylül 2020model%12,6%43,2%49,53.92327.17031.093
Ağustos 2020model%12,9%43,0%49,34.00026.95530.956
Temmuz 2020model%14,1%41,7%48,64.30626.13630.443
Haziran 2020model%13,7%42,2%48,94.18026.41130.591
Mayıs 2020model%13,6%41,0%47,44.02825.58729.615
Nisan 2020model%13,5%40,3%46,53.91025.09629.006
Mart 2020model%13,0%42,4%48,73.92626.35730.283
Şubat 2020model%12,6%44,9%51,44.01627.92131.937
Ocak 2020model%13,0%44,8%51,54.15027.76831.918
Aralık 2019model%13,4%45,5%52,64.35228.20432.555
Kasım 2019model%13,3%45,7%52,74.32428.25332.577
Ekim 2019model%13,5%45,4%52,54.37028.04432.414
Eylül 2019model%14,1%45,3%52,74.58627.91232.499
Ağustos 2019model%14,1%45,3%52,74.56327.89532.458
Temmuz 2019model%13,9%45,5%52,94.51428.00932.524
Haziran 2019model%13,7%45,7%53,04.47528.09232.567
Mayıs 2019model%13,7%46,0%53,34.47328.20532.678
Nisan 2019model%13,8%45,6%52,84.45827.91732.375
Mart 2019model%13,9%46,3%53,74.55028.29932.850
Şubat 2019model%13,8%45,7%53,14.48327.94332.426
Ocak 2019model%13,6%45,5%52,64.36127.75632.118
Aralık 2018model%12,7%46,4%53,24.12928.27432.403
Kasım 2018model%12,2%46,6%53,13.94228.38232.324
Ekim 2018model%11,6%47,0%53,13.75428.58132.335
Eylül 2018model%11,5%47,3%53,53.72928.76732.495
Ağustos 2018model%11,2%47,3%53,23.61328.71932.332
Temmuz 2018model%10,8%47,7%53,53.50628.96232.469
Haziran 2018model%10,7%47,3%53,03.44428.69132.135
Mayıs 2018model%10,6%47,5%53,23.41828.78932.207
Nisan 2018model%10,2%47,6%53,03.27728.78632.062
Mart 2018model%10,0%47,5%52,73.17928.69431.873
Şubat 2018model%10,0%47,4%52,73.17528.66331.839
Ocak 2018model%9,8%47,7%52,93.14128.78031.921
Aralık 2017model%9,9%47,6%52,83.15728.69231.849
Kasım 2017model%10,1%47,6%53,03.22428.66631.891
Ekim 2017model%10,3%47,5%53,03.26728.59231.859
Eylül 2017model%10,3%47,2%52,63.25328.37631.629
Ağustos 2017model%10,5%47,3%52,93.34028.38731.728
Temmuz 2017model%10,6%47,2%52,83.36728.27531.642
Haziran 2017model%11,0%46,5%52,23.43227.80731.240
Mayıs 2017model%11,1%47,0%52,83.49028.07831.568
Nisan 2017model%11,6%46,4%52,43.61627.67531.291
Mart 2017model%11,9%45,8%52,03.69227.31231.003
Şubat 2017model%11,9%46,2%52,43.70327.53331.236
Ocak 2017model%12,0%45,9%52,23.72327.31831.041
Aralık 2016model%12,1%46,1%52,43.74127.25730.998
Kasım 2016model%11,6%46,3%52,43.60327.36930.972
Ekim 2016model%11,5%46,3%52,33.56027.32130.881
Eylül 2016model%11,6%45,8%51,83.53727.00330.539
Ağustos 2016model%11,1%46,2%52,03.41127.21130.621
Temmuz 2016model%11,1%45,9%51,73.37026.98630.356
Haziran 2016model%10,7%46,2%51,73.23927.10530.345
Mayıs 2016model%10,3%46,4%51,83.13527.22130.356
Nisan 2016model%10,1%46,5%51,83.07127.25430.325
Mart 2016model%10,2%46,0%51,23.06126.87929.940
Şubat 2016model%10,1%46,0%51,13.03026.85729.887
Ocak 2016model%10,2%46,4%51,73.07827.08430.163
Aralık 2015model%10,4%46,1%51,43.10126.84729.948
Kasım 2015model%10,2%46,2%51,43.06126.87329.934
Ekim 2015model%10,2%46,4%51,63.04626.95129.997
Eylül 2015model%10,2%46,0%51,33.03926.72129.760
Ağustos 2015model%10,1%45,9%51,12.99826.60429.602
Temmuz 2015model%10,1%46,0%51,12.98826.60929.597
Haziran 2015model%10,2%46,2%51,43.02426.69529.719
Mayıs 2015model%10,2%45,7%50,82.98626.36829.353
Nisan 2015model%10,5%45,6%51,03.08526.31029.394
Mart 2015model%10,5%45,5%50,83.06626.21229.277
Şubat 2015model%10,7%45,2%50,63.11526.02229.137
Ocak 2015model%10,5%45,6%50,93.05926.19129.250
Aralık 2014model%10,3%45,5%50,73.00926.10429.112
Kasım 2014model%10,5%45,0%50,33.03125.80528.837
Ekim 2014model%10,4%45,2%50,53.02125.89528.916
Eylül 2014model%10,1%45,7%50,82.92326.11529.037
Ağustos 2014model%10,2%44,6%49,72.90425.44828.352
Temmuz 2014model%9,9%45,1%50,12.81225.73028.541
Haziran 2014model%9,7%45,8%50,72.79126.09828.889
Mayıs 2014model%9,7%45,1%50,02.75825.66328.421
Nisan 2014model%9,7%45,4%50,22.76125.75828.520
Mart 2014model%9,5%45,4%50,22.69125.77128.462
Şubat 2014model%9,5%44,8%49,52.67625.35728.034
Ocak 2014model%9,2%45,0%49,52.58125.43428.015
Aralık 2013model%9,0%43,8%48,12.44524.74027.185
Kasım 2013model%9,1%43,6%48,02.45724.58827.045
Ekim 2013model%9,1%43,5%47,82.45724.48026.937
Eylül 2013model%9,0%43,5%47,82.41824.43726.855
Ağustos 2013model%9,0%43,4%47,72.40924.36526.774
Temmuz 2013model%9,0%43,4%47,72.40624.29126.697
Haziran 2013model%8,8%43,6%47,92.35824.40826.766
Mayıs 2013model%8,8%43,8%48,02.34824.47826.825
Nisan 2013model%8,8%43,9%48,12.35024.48626.836
Mart 2013model%8,6%44,1%48,32.31824.56426.882
Şubat 2013model%8,6%44,3%48,42.30824.60026.908
Ocak 2013model%8,6%44,1%48,32.28924.48126.770
Aralık 2012model%8,6%44,0%48,12.29324.35026.643
Kasım 2012model%8,4%43,9%48,02.23624.30626.542
Ekim 2012model%8,4%43,7%47,72.21824.14526.363
Eylül 2012model%8,3%43,2%47,12.16023.84026.000
Ağustos 2012model%8,3%43,0%46,92.13823.67225.810
Temmuz 2012model%8,0%43,0%46,72.05923.62325.682
Haziran 2012model%8,1%43,2%47,02.07923.71125.790
Mayıs 2012model%8,1%43,2%47,02.08923.67025.759
Nisan 2012model%8,1%43,0%46,92.09023.56925.659
Mart 2012model%8,4%42,8%46,72.13923.39625.534
Şubat 2012model%8,5%42,5%46,42.14723.21625.363
Ocak 2012model%8,4%42,7%46,62.14123.29025.432
Aralık 2011model%8,3%42,9%46,72.10723.34025.447
Kasım 2011model%8,5%42,8%46,82.16823.29325.461
Ekim 2011model%8,3%43,1%47,02.11523.40925.524
Eylül 2011model%8,7%43,1%47,22.21423.37325.587
Ağustos 2011model%8,8%43,1%47,32.24323.33325.576
Temmuz 2011model%9,1%43,2%47,52.33223.33625.668
Haziran 2011model%9,2%42,7%47,02.34023.02425.365
Mayıs 2011model%9,2%42,7%47,02.33823.00025.338
Nisan 2011model%9,3%42,8%47,22.37023.02025.391
Mart 2011model%9,3%42,9%47,22.35723.01025.367
Şubat 2011model%9,4%42,9%47,42.39623.01225.408
Ocak 2011model%9,7%42,5%47,12.44022.76525.205
Aralık 2010model%10,0%41,9%46,62.47722.40224.879
Kasım 2010model%10,0%41,7%46,32.47822.23624.714
Ekim 2010model%10,6%41,3%46,12.59521.96724.562
Eylül 2010model%10,9%41,2%46,22.67121.86924.540
Ağustos 2010model%11,0%41,2%46,22.68621.83724.523
Temmuz 2010model%11,0%41,2%46,32.69821.81424.511
Haziran 2010model%10,9%41,2%46,32.66921.80024.469
Mayıs 2010model%11,1%41,2%46,32.70721.71524.421
Nisan 2010model%11,3%41,1%46,42.76921.64424.414
Mart 2010model%11,7%41,3%46,72.86121.68524.545
Şubat 2010model%12,1%41,0%46,62.95021.49224.442
Ocak 2010model%12,1%40,7%46,32.92721.31524.241
Aralık 2009model%12,1%40,6%46,22.92421.24824.172
Kasım 2009model%12,1%40,4%46,02.91621.08223.998
Ekim 2009model%12,3%40,1%45,82.94620.91523.862
Eylül 2009model%13,0%40,1%46,03.10520.84223.948
Ağustos 2009model%13,1%39,9%45,93.13220.72323.854
Temmuz 2009model%13,3%39,6%45,73.14420.54423.688
Haziran 2009model%13,3%39,3%45,33.12620.35323.479
Mayıs 2009model%13,6%39,0%45,13.16220.14323.305
Nisan 2009model%13,6%38,8%44,93.14520.02323.169
Mart 2009model%13,3%39,0%45,03.09320.08123.174
Şubat 2009model%13,0%39,2%45,13.01220.17523.187
Ocak 2009model%12,6%39,5%45,22.93120.29223.223
Aralık 2008model%12,5%39,4%45,02.87920.20523.083
Kasım 2008model%10,6%39,7%44,42.40320.33322.736
Ekim 2008model%10,3%40,2%44,82.35920.58722.946
Eylül 2008model%9,9%40,2%44,62.25520.55422.809
Ağustos 2008model%9,9%40,2%44,62.25620.52822.785
Temmuz 2008model%9,5%40,5%44,82.17120.67522.846
Haziran 2008model%9,5%40,2%44,42.16020.47322.634
Mayıs 2008model%9,2%40,1%44,22.06220.42222.484
Nisan 2008model%9,0%40,3%44,32.02320.49022.513
Mart 2008model%9,3%39,9%44,02.06920.27822.347
Şubat 2008model%9,2%39,7%43,82.05020.15122.201
Ocak 2008model%9,3%39,8%43,82.05520.14722.201
Aralık 2007model%9,3%39,3%43,32.02719.88621.913
Kasım 2007model%9,3%39,3%43,32.02719.85721.883
Ekim 2007model%9,1%39,5%43,52.00219.92421.926
Eylül 2007model%9,0%39,8%43,81.99320.04522.038
Ağustos 2007model%8,8%40,2%44,01.93720.19122.128
Temmuz 2007model%8,9%39,9%43,81.96520.05222.017
Haziran 2007model%8,8%40,0%43,81.92720.05421.981
Mayıs 2007model%8,7%40,1%43,91.92020.06121.981
Nisan 2007model%8,8%39,8%43,71.93119.91821.849
Mart 2007model%8,5%40,1%43,91.85920.03821.897
Şubat 2007model%8,4%40,3%44,01.84220.10821.950
Ocak 2007model%8,5%40,1%43,81.86419.94521.809
Aralık 2006model%8,5%40,5%44,31.87620.15122.027
Kasım 2006model%8,5%40,5%44,21.85720.08021.937
Ekim 2006model%8,5%40,2%43,91.85719.89621.753
Eylül 2006model%8,5%40,3%44,11.85919.93721.796
Ağustos 2006model%8,8%40,2%44,01.91319.83121.744
Temmuz 2006model%9,1%40,1%44,11.96719.75521.722
Haziran 2006model%8,4%40,1%43,71.80619.72921.535
Mayıs 2006model%8,6%40,0%43,81.85519.66321.518
Nisan 2006model%8,6%39,9%43,71.85019.58621.437
Mart 2006model%9,0%39,6%43,51.92819.39121.319
Şubat 2006model%9,1%39,6%43,51.94619.35921.306
Ocak 2006model%9,3%39,5%43,51.96719.29621.263
Aralık 2005model%9,3%39,9%44,01.99319.47921.473
Kasım 2005model%9,3%40,1%44,22.00819.52321.531
Ekim 2005model%9,3%40,1%44,21.99719.48821.484
Eylül 2005model%9,1%40,1%44,11.94019.46821.409
Ağustos 2005model%9,1%40,1%44,11.93919.41321.352
Temmuz 2005model%9,1%39,9%43,91.94519.31221.257
Haziran 2005model%9,4%40,0%44,12.00319.32621.329
Mayıs 2005model%9,4%39,9%44,12.00119.27021.271
Nisan 2005model%9,4%40,0%44,21.99219.27921.270
Mart 2005model%9,2%40,1%44,11.94719.26321.210
Şubat 2005model%9,2%39,9%44,01.94119.18021.120
Ocak 2005model%9,2%40,2%44,31.94919.26721.215

Temmuz 2026, cinsiyet kırılımı

Aynı istatistiksel tablonun toplam, erkek ve kadın sütunları. 15-24 yaş satırı bülten metnindendir; aylık gençlik serisi bu tabloda yoktur.

GöstergeToplamErkekKadın
İşsizlik oranı%8,1%6,8%10,6
İstihdam oranı%48,3%65,5%31,4
İşgücüne katılma oranı%52,5%70,3%35,2
İşsiz (bin kişi)2.8601.5911.269
İstihdam (bin kişi)32.36221.70410.658
15-24 yaş işsizlik oranı%14,5%11,3%20,3

Sıkça Sorulan Sorular

TÜİK Temmuz 2026 işsizlik oranı kaç?▼
Türkiye İstatistik Kurumu İşgücü İstatistikleri, Temmuz 2026 bültenine (sayı 57999, 31 Ağustos 2026) göre 15 ve daha yukarı yaşta mevsim etkisinden arındırılmış işsizlik oranı %8,1’dir. Erkeklerde %6,8, kadınlarda %10,6’dır.
Temmuz 2026 istihdam oranı ve işgücüne katılma oranı nedir?▼
Aynı bültende mevsim etkisinden arındırılmış istihdam oranı %48,3, işgücüne katılma oranı %52,5’tir. İstihdam 32 milyon 362 bin, işgücü 35 milyon 222 bin kişidir.
Ağustos 2026 işsizlik oranı neden yok?▼
25 Eylül 2026 itibarıyla Ağustos 2026 İşgücü İstatistikleri bülteni yayımlanmamıştır. Temmuz 2026 bülteni, sonraki haber bülteninin tarihini 30 Eylül 2026 olarak yazar. Bu ay için oran üretilmemiştir.
2005-2020 aylık işsizlik rakamları anket sonucu mu?▼
TÜİK tablosunun dipnotu, 2005-2020 aylık sonuçların model ile tahmin edildiğini yazar. 2021 ve sonrası aylar Hanehalkı İşgücü Araştırması sonuçlarıdır. Geçmiş aylar mevsimsel arındırma nedeniyle revize edilebilir; revize aylar (r) ile işaretlidir.
Paylaş

Kaynak:TÜİK İşgücü İstatistikleri, Temmuz 2026 (data.tuik.gov.tr, bülten 57999).

TÜİK İşgücü İstatistikleri aylık serisi nasıl okunur?

01Seri, 15 ve daha yukarı yaştaki kişiler için mevsim etkisinden arındırılmış temel işgücü göstergeleridir. Kaynak, 31 Ağustos 2026 tarihli İşgücü İstatistikleri bülteni (sayı 57999) ve bu bültene bağlı istatistiksel tablodur.
02İşsizlik oranı işsiz sayısının işgücüne, istihdam oranı istihdam edilenlerin 15+ nüfusa, işgücüne katılma oranı işgücünün 15+ nüfusa oranıdır. Kişi sayıları bin kişidir.
03TÜİK, mevsimsel arındırma nedeniyle geçmiş ayları revize ederek yayımlar. Tabloda (r) işareti bu revizyonu gösterir. 2005-2020 aylık sonuçlar kurumun kendi dipnotuna göre model ile tahmin edilmiştir.
04Ağustos 2026 bülteni 25 Eylül 2026 itibarıyla yoktur. Temmuz 2026 bülteni sonraki yayımlanma tarihini 30 Eylül 2026 olarak yazar; bu ay seriye eklenmemiştir.

Geçmiş Değerler & Zam Seyri

Resmi Kayıt
Temmuz 2026İşsizlik %8,1 · İstihdam %48,3 · Katılma %52,5
Son bültenBülten 57999
Haziran 2026 (r)İşsizlik %7,6 · İstihdam %48,9 · Katılma %52,9
RevizeAynı tablodaki önceki ay
Önceki Dönemleri Gör (1 dönem)▾
Ocak 2005İşsizlik %9,2 · İstihdam %40,2 · Katılma %44,3
Seri başıModel tahmini dönemi

Resmi Veri Kaynağı & Yasal Dayanak

Resmî Veri Seti (EVDS / TÜİK)
Veri Tabanı / Seri: İşgücü İstatistikleri, Temmuz 2026 — mevsim etkisinden arındırılmış temel işgücü göstergeleri (15+ yaş)
İçerik güncellemesi:
Kaynak doğrulaması:

Değişiklik Geçmişi

Şeffaf Günlük
Temmuz 2026 İşgücü İstatistikleri serisi eklendi

Bülten 57999 ve mevsim etkisinden arındırılmış 15+ yaş tablosu işlendi. Ağustos 2026 yayımlanmadığı için boş bırakıldı.

Haftalık Veri & Mevzuat Bülteni

TÜİK araştırma dosyaları, güncel katsayılar ve haftanın resmi takvimi her Pazar 10:30'da e-postanızda. Sıfır spam, tek tıkla iptal.

Bu sayfa aradığınız bilgiye ulaşmanıza yardımcı oldu mu?

Geri bildiriminiz resmi verilerin ve hesaplama motorunun doğruluğunu artırır.

Haftalık Veri & Mevzuat Bülteni

Pazar 10:30

TÜİK araştırmaları, resmî katsayılar ve haftalık ajanda özeti her Pazar e-postanızda.

✓ Sıfır spam✓ Tek tıkla iptal